Jakaranda. Fyra stolar med genombruten rygg, lös stoppad sits. Sitthöjd 43 cm… | Stolar, Bord
A 1940s cabinet. - Bukowskis
Fåtölj, "Sirocco", design: Arne Norell. Formgiven 1964, jakaranda (Cites-intyg), Safarimodell, klädd i skinn. Metropol - Auktioner i Stockholm och på nätauktion med konst och inredning - 3087
FÅTÖLJ, jakaranda, "Chair Model No.4", Illum Wikkelsø för N. Eilersen, Denmark. - Bukowskis
Auktion | Fåtöljer Ohlsson | Stockholms Auktionsverk Online | 773288
FÅTÖLJ, "Kandidaten", Ib Kofod Larsen, 1900-talets tredje kvartal. - Bukowskis
ARNE NORELL. Fåtöljer, 1 par, "Sirocco", jakaranda samt skinn, 1900-talets andra hälft. Möbler - Fåtöljer & Stolar - Auctionet
Fåtöljer i par jakaranda - Stockholms Auktionsverk
KARMSTOLAR, ett par samt SOFFA, jakaranda, Gunnar Myrstrand för Källemo. 1960-tal. CITES-intyg medföljer. - Bukowskis